на главную контакты карта сайта
 
 
 
        ГЛАВНАЯНОВОСТИБИОГРАФИЯРВЫ И НЕРВЫПРОЕКТЫВИДЕОФОТОКАРТИНЫПУБЛИКАЦИИТЕКСТЫАРХИВССЫЛКИКОНТАКТЫ
mobilube hd 80w 90 mobil 80w90
Сайт Владимира Гребенкина»Статьи»«У кого в груди звеит колокол» www.asfalt.dn.ua  

«У кого в груди звеит колокол»


  На другій персональній виставці горлівського художника та музиканта Володимира Гребьонкіна «У кого в груди звенит колокол» представлено більш ніж 60 творів живопису та скульптури з дерева.
   Митець народився в 1977 році в Горлівці. Закінчив ЗОШ№ 54. Отримав дві вищі освіти. Десять років працював на горлівській шахті ім.Леніна. Володимир, здається, запізно звернувся до мистецтва, в двадцять років. Проте, маючи потужний творчий потенціал, встиг багато зробити за відведений долею час.
  Оригінальний та експресивний живопис митця є своєрідним громадянським відкликом  вдумливої та безкомпромісної людини на сучасну дійсність. Фізичне руйнування промислових об’єктів, що колись були гордістю регіону,  деградація частини населення  віддалених районів міста – все це часом реалістично, але в більшості випадків іномовно постає перед глядачем в тривожних червоно-чорних тонах. Мабуть, символіка деяких композицій може здатися незрозумілою, проте в їх основі лежать прості болючі питання екології природи та екології душі . Червоний шар сонця, чорний стовбур немов обвугленого дерева та дзвін – тривожні, попереджаючі символи апокаліптичного майбутнього. Серед цього лиховісного нагромадження зовсім неочікуваним, але характеризуючим художню та емоційну багатоплановість митця   з’являються символи світлої надії, жаги до життя - синє радісне весняне небо та зворушливі лелеки у гнізді.
  Неординарність творчої вдачі Володимира Гребьонкіна найбільш яскраво проявилась в його скульптурних творах з дерева. Автор безумовно відчуває природне  тепло матеріалу, його твори бездоганно пластичні, досконалі за формою та обробкою, оригінальні за сюжетом. Митець інтуїтивно наслідує технічні та стилістичні прийоми створення професійної скульптури. Наприклад, слідом за О.Архипенком, сучасними скульпторами,  Володимир застосовує експресивні можливості нульової, крізної форми. ( «Крик», «Грифи»).
   Не обійшла митця і сучасна зацікавленість історією, минулим людства, його первісною культурою. («Копія моаі з о.Пасхи», «Копія твору часів матріархату», серія «Кам’яний вік»).
   На жаль, художник не встиг  особисто представити в музеї творчий доробок останніх років. Володимир Гребьонкін пішов з життя влітку 2010 року.  Організацію виставки творів митця взяв на себе його друг, горлівський музикант Дмитро Дубров.
   На юнацькій фотографії Володимир стоїть на березі Чорного моря на фоні великого туманного дзвону. Цей дзвін неодноразово знайде своє відображення в картинах митця. Здається, саме про цей дзвін йдеться в епіграфі до відомого роману Хемінгуея:
«Нет человека, который был бы как Остров,
Сам по себе, каждый человек есть часть Материка, часть Суши….
А потому не спрашивай никогда, по ком звонит Колокол,
Он звонит и по Тебе».

Тетяна Чеба
зав.відділом науково-освітньої роботи Горлівського художнього музею
 
Сайт работает на Rocket-CMS
При использовании материалов сайта ссылка на www.asfalt.dn.ua обязательна.
© 2010 «Донбасс Андеграунд»